Share Week 2014

Gdyby nie to, że Agnieszka Gorońska napisała na swoim blogu o tej zacnej inicjatywie, to nie miałbym pojęcia o tym, że jest coś takiego jak „Share Week”, kiedy to polscy blogerzy publikują listy blogów zasługujących na przeczytanie. Listy te są zazwyczaj dość krótkie, jakieś 7 plus minus 2, pewnie by łatwo się pamiętało. Takie święto dzielenia się fajnymi miejscami. Ja w tych świętach się gubię, no ale jak jest okazja napić się w ostatki z internetowej rzeki mądrości, to lekkiego rauszu człowiek dostaje i sam chce się dzielić.

Na akcję trafiłem przez Twittera, który często zastępuje mi RSS. Blogi nie powiązane z Twitterem jakoś wylatują wtedy z pamięci. Przedstawiam trzy blogi, które, na swoją zgubę, nie są powiązane z Twitterem. Gdyby zniknęły, świat byłby gorszy (a może w sumie lepszy, bo gdy giną takie blogi, to umiera 100 pand i robi się więcej miejsca dla koali).

Na Pisane z labu Em, co przelewa krew, pisze o tym co dzieje się w jej laboratorium, o chorobach, medycynie, i służbie zdrowia. Fachowo, metodycznie, proceduralnie, używając słów uznawanych powszechnie za obraźliwe we właściwych miejscach, i tylko trochę nadużywając wykrzykników. No i anonimowo.

Dr Stanisław Czachorowski, biolog, od prawie dziewięciu lat pisze Profesorskie gadanie. Cisza, spokój, bardzo długie i bardzo dające się czytać wpisy o przyrodzie i edukacji. „Kształcąc innych sam się rozwijam, pod wyrozumiałym okiem studentów”, pisze o sobie autor.

Składnica odpadów umysłowych to zupełnie nowy blog. Qstosz na razie napisał dwa teksty, trochę o elektronice, trochę o komputerach, trochę o szyciu. Stosuje dziwaczną interpunkcję i, jak na mój gust, nadużywa wykrzykników. Ale wiem trochę co będzie dalej i spokojnie polecam.

Z poważaniem

szescstopni

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Share Week 2014”

  1. Siły wewnętrzne Says:

    Dziękuje za link do Składnica odpadów umysłowych, właśnie czegoś takiego szukałem do poczytania, a jeśli chodzi o sześćstopni to więcej, więcej wpisów!!

    Pozdrawiam siłą!

Tu możesz zostawić komentarz, ale może najpierw przeczytaj "zasady komentowania".

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.


%d blogerów lubi to: