Nas, bohaterów?

Na granicy z Białorusią 24 maja przeszukano wjeżdżających do Polski kombatantów AK, których anonimowy informator oskarżył o przemycanie narkotyków. PAP przytacza fragmenty specjalnej uchwały klubu posłów PiS:

Polskie służby w skandaliczny sposób poniżyły i naruszyły godność polskich kombatantów, żołnierzy AK. Bohaterowie czasów wojny, więźniowie sowieckich łagrów, którzy jechali do Polski na zjazd łagierników-żołnierzy AK, zostali upokorzeni przez polską Straż Graniczną.

W ramach zabawy „znajdź różnicę” polecam analizę trzech tekstów, w Gazecie Wyborczej, we Wprost i na Onecie. Autorami artykułów są, odpowiednio, „wg, PAP”, „eb, PAP” i „(Tsz)”. Spoiler: różnic nie ma tak wiele, z każdego artykułu dowiemy się, że pies obwąchał wszystkie bagaże, jeden otworzono, i na tym się skończyło. Ale w każdym z trzech tytułów jest „poniżeni” i „AK”.

Jakieś dwa tygodnie temu, 11 maja, na lotnisku LaGuardia w Nowym Jorku funkcjonariusze TSA, instytucji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo transportu lotniczego, dokładnie obmacali masowego zabójcę, specjalistę od bomb, i laureata pokojowej nagrody Nobla, a następni przepuścili go do samolotu.

Podejrzanym osobnikiem był poruszający się na wózku inwalidzkim 89-letni Henry Kissinger, były doradca prezydentów USA w sprawach bezpieczeństwa, pomysłodawca zmasowanych nalotów bombowych na Kambodżę w czasie Wojny Wietnamskiej. Z relacji świadka wynika, że Kissinger nie przejął się wydarzeniem i na pokładzie samolotu żartował ze swoim asystentem.

Kilka dni później biuro Kissingera wydało oświadczenie, z którego wynikało, że jest on przyzwyczajony do obmacywania na lotniskach, ponieważ noszony na jednej nodze stabilizator uniemożliwia mu obowiązkowe zdejmowanie butów. „Kissinger pochwalał profesjonalizm i uprzejmość agentów TSA wykonującym swoją ważną pracę”. Ciekawe, że w Polsce przedstawiciel Straży Granicznej musi przepraszać za wykonywanie swoich obowiązków.


Więcej o zdarzeniu z Kissingerem na Lowering the Bar (en), blogu zajmującym się zabawnymi i absurdalnymi zdarzeniami w amerykańskim prawie. Oświadczenie biura Kissingera za The Hill (en).

Reklamy

Tagi: ,

Jedna odpowiedź to “Nas, bohaterów?”

  1. Wit Petzl Says:

    Wszędzie zdarzają się dziadkowie, którzy chcą sprawić przyjemność wnukom. I wszędzie zdarzają się fanatycy, którzy mają misję w imię historii/Boga/innych urojeń. Wśród kombatantów też.

Tu możesz zostawić komentarz, ale może najpierw przeczytaj "zasady komentowania".

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.


%d blogerów lubi to: