12 godzin nieznanej muzyki Vangelisa

W 1998 roku Vangelis skomponował ponad 12 godzin muzyki, której nie słuchał prawie nikt poza neurochirurgami. Osoby o wrażliwych żołądkach powinny przy słuchaniu wyłączyć obraz, bo muzyka stanowi tło do 24 półgodzinnych 35 wideo operacji neurologicznych, dołączonych do greckiego podręcznika mikroneurochirurgii, który napisał Stergios Tegos. Poniżej laminektomia T12-L1:

Poza wyłączeniem obrazu można jeszcze włączyć właściwie nigdy nie przydatną, a czasami bardzo drażniącą, opcję karaoke w karcie dźwiękowej, by nie słyszeć greckiego komentarza. Każdy, kto oglądając film słyszał muzykę i efekty dźwiękowe, ale nie głosy aktorów, zrozumie to świetnie — w niektórych kartach bardzo łatwo jest przypadkowo włączyć karaoke, a niejeden Windows został zainstalowany na nowo, bo nie wiadomo było, co porobiło się z dźwiękiem.

Więcej (a właściwie wszystko) o „taśmach Tegosa” we wpisie na The growing bin (en). Znalezione na blogu Bena Goldacre (en).

Reklamy

Tagi: ,

Tu możesz zostawić komentarz, ale może najpierw przeczytaj "zasady komentowania".

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.


%d blogerów lubi to: