Kompostowanie zakładek 5

Znowu zakładki do przerobienia na humus.W dziesięć minut można prześledzić całą historię eksplozji jądrowych, jakie miały miejsce na Ziemi od 1945 do 1998 roku. Do chwili oglądnięcia tej animacji nie wiedziałem, ile prób jądrowych przeprowadzono w północnej Afryce. Na początku jest nudno, ale od początku lat 60tych robi się gorąco. W pewnym momencie przypomina to trochę rozmowę z obcymi w Bliskich spotkaniach trzeciego stopnia.Co znudzone architekturą dziecko może zrobić z Taj Mahal? Ta reklama Lego zdobyła Złotego Lwa za outdoory w Cannes w 2011. Nie, nie to Cannes, ale to Cannes. Znalezione na Copyranter.


Kiedyś samoloty budowano z drewna i płótna, później z aluminium, teraz pojawiają się te z włókna węglowego. Ale ciągle świetną zabawą jest tworzenie samolotów papierowych, zajęcie polecane dzieciom nudzącym się na lekcjach. Ken Blackburn, rekordzista Guinnessa, którego papierowy samolot leciał przez 27,6 sekundy, na swojej stronie przedstawia własne i nadesłane przez czytelników projekty.Na poświęconej infografice stronie Data Pointed Stephen Von Worley stworzył wizualizację odległości do najbliższego McDonalda dla USA i dla Wielkiej Brytanii. Mieszkańcy środkowego zachodu nie mają łatwo. Zbadał też ulice San Francisco by odnaleźć te najbardziej strome i, co ważniejsze, opisał jak to zrobił. Niezbędne dla potencjalnych twórców remake’u Bullit‚a. Nic dziwnego, że mieszkańcy San Francisco parkując zaciągają hamulec ręczny, zostawiają samochód na biegu, a koła skręcają tak, by w razie awarii hamulców wtoczył się w jakiś dom a nie na sam dół ulicy.


Twój twardy dysk wydaje dziwne dźwięki? Czym prędzej utwórz kopię zapasową. A jeżeli chcesz dowiedzieć się dokładniej co może mu dolegać, to na tej stronie na Data Cent możesz przeglądać i odsłuchiwać agonalne dźwięki twardzieli, posortowane po producentach i modelach, z krótkim opisem rodzaju awarii.Skoro już mowa o dziwnych dźwiękach, warto przypomnieć Big Doga, o którym już wspominałem pisząc o pomyśle, który na TEDx Kraków 2011 przedstawił Maciej Cader. Japońska wersja Big Doga jest trochę mniej… nieludzka?Na co się przyda cyfrowy wyświetlacz w głowicy miecza? A jak ludzie jaskiniowi tworzyli malowidła naskalne? To z czwartego konkursu na zmodernizowane starocie na Worth1000.


Poprzednio skompostowane

Reklamy

Tagi:

Tu możesz zostawić komentarz, ale może najpierw przeczytaj "zasady komentowania".

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.


%d blogerów lubi to: