Kompostowanie zakładek

Zakładki do różnych ciekawych miejsc rozrastają się strasznie szybko i chcą zająć cały komputer. Nie jestem ogrodnikiem, ale listę zakładek traktuje trochę jak swój ogródek, który czasami wymaga plewienia. Pojawiają się w nim piękne chwasty, osobniki zbyt małe by warto je obierać do garnka, zbyt duże by dało je się jeść, czy okazy toksyczne. Mimo to żal rozstawać się na zawsze z ciekawymi/kuriozalnymi/śmiesznymi/idiotycznymi pomysłami i miejscami. Tak więc przy okazji porządków będą wyrywane i zrzucane na kompost tutaj — na coś się może jeszcze przydadzą. Na początek pójdą najstarsze, więc nie ma co tu szukać nowości, ale z trzeciej strony niejeden staroć może coś użyźnić.


Znaleziona na Syberii psia czaszka ma 33 tysiące lat i posiada cechy wskazujące na udomowienie. Całkiem możliwe, że to pierwsze podejście do domestykacji było ślepą uliczką koewolucji psa z człowiekiem. To o tyle ciekawe, że najstarsze dotychczas znane psy udomowione pochodzą sprzed 17 tysięcy lat, o czym jeszcze niedawno pisałem tutaj. Znalezione na BBC, oryginalny artykuł w PLoS ONE.

A jak można się dowiedzieć z Archeowieści, saudyjscy naukowcy twierdzą, że konie udomowiono na terenie ich kraju 9000 lat temu, podczas gdy dotychczasowe ustalenia sugerują, że miało to miejsce na terenach południowej Rosji lub Kazachstanu 5500 lat temu.Cięcia budżetowe w USA wymuszają zamykanie centrów kontroli zatruć. Efekt? Więcej niepotrzebnych wizyt w ambulatoriach, więcej niepotrzebnych zgonów i powikłań. Annals of Emergency Medicine.


Polska Akademia Nauk od dawna nie może się zdecydować, czy GMO jest ok czy nie.


Złoty? Nazistowski? Wampir? O tym filmie wcześniej nie słyszałem, ale chcę go zobaczyć: Der Goldene Nazivampir von Absam 2 – Das Geheimnis von Schloß Kottlitz. Niemiecka produkcja z 2007 roku z gatunku trash horror, w której za zgodą idSoftware wykorzystano elementy z przedpotopowej strzelanki Wolfenstein 3D.


Gigapixelowy projekt Vancouver. Zdjęcia o ogromnej rozdzielczości, dające się szybko i prosto przeglądać. Robi wrażenie.


Ricky Shroder w filmie The Champ


W ostatnich czasach coraz trudniej jest przeprowadzać eksperymenty na ludziach, a tym bardziej dzieciach. Nie wolno nawet maleństw zasmucać w celach badawczych, np. zabijając ukochanego chomiczka. Jedyne co można zrobić, to puszczać im najsmutniejszy film świata. W Smithsonian Magazine.

Reklamy

Tagi:

Tu możesz zostawić komentarz, ale może najpierw przeczytaj "zasady komentowania".

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.


%d blogerów lubi to: