IgNobel

Kretyn, który uknuł polski termin „antynobel” powinien dostać IgNobla w dziedzinie tłumaczeń, i dołączyć do tegorocznych lauretów z matematyki — sporej liczby osób, które w różnych latach przepowiadały koniec świata. Natomiast poza matematyką wszystkie IgNoble zostały przyznane za działania przezabawne i nie tak całkiem bezsensowne. Jak najbardziej zasłużenie nagrodę pokojową dostał burmistrz Wilna Artūras Zuokas, który wozem pancernym rozjezdżał w sierpniu tego roku niepoprawnie zaparkowane samochody.

Bardziej to skuteczne choć mniej wyrafinowane niż pomysł XKCD.

A teoria prokrastynacji, za która nagrodę z literatury otrzymał John Perry, tłumaczy, dlaczego wpisy na ten blog w ogóle powstają.

Na własny koszt na Harvard przybyło siedem z dziesięciu nagrodzonych osób. Każda z nich miała 60 sekund na wygłoszenie mowy dziękczynnej. Czasu pilnowała urocza ale nieustępliwa ośmioletnia dziewczynka.

Nagrody wręczało siedmiu prawdziwych laureatów Nobla: Dudley Herschbach (chemia, 1986), Rich Roberts (fizjologia lub medycyna, 1993), Jack Szostak (fizjologia lub medycyna, 2009), Roy Glauber (fizyka, 2005), Eric Maskin (ekonomia, 2007), Peter Diamond (ekonomia, 2010) i Louis Ignarro (fizjologia lub medycyna, 1998). Professor Ignarro był też nagrodą w konkursie „Wygraj randkę z noblistą”.

Bardzo dobrze czyta się relacje Scicurious na jej blogu w Scientific American. Najpierw zabrała się za opisywanie badań nad tragicznym romansem żuka z butelką po piwie. Nic dziwnego — jest neuronaukowcem.

Szczegóły po polsku w artykule na rmf24.

Reklamy

Tagi: ,

Tu możesz zostawić komentarz, ale może najpierw przeczytaj "zasady komentowania".

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.


%d blogerów lubi to: