Bełkot trzęsienia

Virginia earthquake, Aug 23

Tylko raz przeżyłem trzęsienie ziemi, ale początkowo myślałem że przez wąska uliczkę przed hotelem w Istambule przejeżdża ciężarówka. Miało pewnie jakieś 4,7 stopni w skali Richtera, więc to pikuś w porównaniu z amerykańskim 5,8 gdzie wielu wydawało się, że to pociąg. Wstrząsy wtórne, które przedostały się ze świata rzeczywistego do wirtualnego, brzmią inaczej. To jazgot i bełkot szaleńców.

Teraz dowiaduję się zewsząd, kto za trzęsieniem stoi. Tyle tych przyczyn jest, że ustawiają się w kolejce, a ja sobie wybieram. Zmiana pola lub rosyjski HAARP (za linkiem czai się przykładowy bełkot) to świetni kandydaci.

HAARP to świetny chłopak do bicia — ta wojskowo-naukowa placówka badawcza na Alasce jest już odpowiedzialna za parę końców świata, wyłączanie prądu na wielką skalę, i zniszczenie amerykańskiego lotu TWA 800. Rosja ma oczywiście swój odpowiednik, Surę, koło Niżnego Nowogrodu.

Jak pisała w 2008 roku w artykule w Wired (en) Sharon Weinberger:

HAARP jest w rzeczywistości Moby Dickiem teorii spiskowych. Większym problemem jest to, że teorie spiskowe rzuciły cień na korzyści, które HAARP może dać społeczności naukowej.

Trzęsienia ziemi, jak każda inna masowa tragedia, mogą być wykorzystywane do upieczenia swojej gęsi. O 20:48 znalazłem na angielskiej Wikipedii informację, że pojawiły się podejrzenia, że przyczyną trzęsienia był fraking łupków. Czyli kruszenie hydrauliczne gazonośnych łupków. Wikipedia podawała dwa przypisy, jeden do lokalnych wiadomości (en), drugi do Russia Today (en). Rosyjska strona pisała o niebezpieczeństwie pojawienia się trzęsień przy frakingu. Czy spowodowało ono trzęsienie? „No fracking way”, odpowiedział rzecznik Marcellus Shale Coalition, Travis Windle.

Rosja nie lubi eksploatowania łupków gazonośnych, bo dla wielu krajów Europy łupkowy gaz jest szansą na zwiększenie niezależności energetycznej. A jak ten spór się skończy dowiedzą się nasi potomkowie za paręset lat.

Reklamy

Tagi: ,

Tu możesz zostawić komentarz, ale może najpierw przeczytaj "zasady komentowania".

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.


%d blogerów lubi to: