O zapalniczkach i zapałkach

Jeżeli masz tendencję do gubienia zapalniczek to przenigdy nie kupuj sobie Zippo. Nie warto. Jeżeli jednak dostałeś Zippo w prezencie, nie wahaj się ani chwili i natychmiast daj w prezencie komuś, kto jej nie zgubi. Najlepiej komuś z kim zdarza ci się spotykać – masz wtedy jeszcze szansę ją ukraść przy jakiejś okazji. Warto natomiast trzymać zapas benzyny.Zakładając, że palisz paczkę dziennie (swoich i cudzych), i że zapalasz papierosy sam, i że masz 90% skuteczność zapalania (ja mam 95% zapałkami i 65% zapalniczkami), to twoje tygodniowe zużycie zapałek wynosi około 154 zapałek, czyli około 3,8 pudełka. Liczbę tę można zmniejszyć, nawet do 8 zapałek, odpalając jednego papierosa od drugiego, ale w tym tempie wypalisz swój dzienny przydział papierosów w jakieś 100-200 minut.

Mało kto sprzeda ci 0,8 pudełka zapałek, więc tygodniowy koszt zapałek wyniesie między 40 a 80 groszy, w zależności od rozmiarów twojej aglomeracji. Tygodniowy koszt gubionych zapalniczek zależy od twojego stylu ich gubienia. Nawet jeżeli gubisz tylko jedną tanią tygodniowo, zapałki opłacają się.

Zapałki z promocji się nie nadają do niczego, chyba że jesteś kolekcjonerem. Jeżeli twoja kolekcja robi wrażenie na twoich znajomych, zaproś też strażaka by ocenił, czy nie stanowi ona zagrożenia pożarowego. Nie trzymaj swojej kolekcji zapałek w bibliotece, jeżeli znajdują się w niej również opowiadania Grabińskiego o żywiołakach. Jeżeli ich nie znasz to przeczytaj.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “O zapalniczkach i zapałkach”

  1. nowepogloski Says:

    Interesujące. Ja nie palę i jestem wielkim przeciwnikiem palenia. Kiedyś kolekcjonowałem zapałki, ale jakoś przestało mnie już to bawić

Tu możesz zostawić komentarz, ale może najpierw przeczytaj "zasady komentowania".

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.


%d blogerów lubi to: